PROJEKT RASTEM S KNJIGO V ŠOLSKEM LETU 2023/2024

Vsako leto si obisk v naši krajevni knjižnici, Mariborski knjižnici, Enoti Lovrenc na Pohorju, rezerviramo v aprilu, ko praznujejo knjige. Letos pa smo jo obiskali že v oktobru. 18. 10. 2023 nas je sedmošolce prijazno sprejela knjižničarka Sonja Hojnik Javernik in nam predstavila delovanje splošne knjižnice ter mladinske knjige, ki so kul za najstniško branje. Mnoge je vzpodbudila, da so prebrali knjige, ki jih je predlagala. Naši sedmošolci pa so se razveselili knjižnega darila, ki ga vsako leto prejmejo v projektu Rastem s knjigo. Prejeli so pustolovski in fantazijski mladinski roman pisateljice Irene Androjna Modri otok. Letos so ga v branje posodili našim osmošolcem in devetošolcem, tekmovalcem za Cankarjevo tekmovanje. V šoli smo se branju ter literarni in ustvarjalni obravnavi knjige poglobljeno posvetili, saj smo ga vključili tudi v domače branje.

Branje nam je znova odprlo nova obzorja!