POLETELI SMO S HIŠICO SELIVKO

Praznujemo teden otroka z najmlajšimi bralci

5. oktobra 2023 so se naši prvošolčki povzpeli po 62-tih stopnicah, ki vodijo do naše šolske nebesne knjižnice, kjer jih je pričakala prava gledališko-bralna pustolovščina. Vsako leto najmlajši bralci ob začetku bralne sezone v dar prejmejo knjigo. Tokrat so se razveselili slikanice Marka Kravosa Hiša selivka. Naše izjemno ustvarjalne osmošolke Zoja Glaser, Lucija Steinbacher, Nuša Prišenk, Nuša Polič in Luna Bedenik so jim pod mentorstvom knjižničarke Barbare Rocek Bregar pripravile čudovito literarno poslastico, saj so zgodbo uprizorile. Do kovčka s skritim knjižnim zakladom pa so se otroci dokopali z reševanjem zabavnih, a tudi zahtevnih knjižnih ugank. Vsi skupaj smo se resnično zabavali in odprli vrata novim bralnim dogodivščinam!