DAN ZLATIH KNJIG

17. september je DAN ZLATIH KNJIG

Danes praznujemo vsi navdušeni bralci v naši lepi slovenski deželi.

In zakaj prav 17. septembra? Ker se je takrat rodil in na ta dan pri starosti 80 let tudi umrl slovenski pisatelj France Bevk. Dejal je:

Knjiga je kot luč – prebereš jo,

da sveti v tebi.

Na ta dan se vsako leto začne branje za bralno značko, ki se uradno zaključi 2. aprila, ob svetovnem dnevu knjig za otroke.

Branje za bralno značko je vsesplošno kulturno gibanje in prostovoljna dejavnost, ki učence spodbuja k branju in razvijanju bralne kulture.

Knjižničarji in učitelji si želimo, da bi učenci na domačih knjižnih poličkah, policah šolskih in krajevnih knjižnic našli čim več zanimivih in navdihujočih knjig, ki jih bodo popeljale v svet branja!

Tudi na naši šoli smo prvošolčke prvič sprejeli v naši Nebesni knjižnici, kjer so iskali knjižni zaklad! V dar so prejeli knjigo Miroslava Košute Ponikalnice.